ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

آغاز مذاکرات برای پرواز هواپیماهای افغانستان به اروپا

۱۳۹۵-۱۰-۱۳

اداره‌ی مستقل هوانوردی ملکی می‌گوید که با ایجاد مرکز تثبیت فعالیت هواپیما‌ها، گفت‌وگوها همچنان برای آغاز پروازها به کشورهای اروپایی جریان دارد.

 

محمدقاسم وفایی‌زاده (معین پالیسی اداره‌ی مستقل هوانوردی ملکی) امروز (دوشنبه) در نشست خبری به رسانه‌ها اظهار داشت که این اداره در چند سال پسین به موفقیت‌های زیادی دست یافته است.

وی تأکید کرد که در حال حاضر گفت‌وگوها به هدف اجازه‌ی پرواز به کشورهای اروپایی از افغانستان ادامه دارد.

آقای وفایی‌زاده افزود که پیش از این پرواز هواپیماهای افغانستان به اروپا، بنا بر نبود قوانین درست هوانوردی و عدم مصوونیت پروازها متوقف شده بود. وی خاطر نشان ساخت، این اداره امیدوار است که مذاکرات آن‌ها نتیجه‌ی مثبت بدهد و افغانستان از فهرست سیاه اتحادیه‌ی اروپا خارج شود.

از سوی دیگر، گزارش یک‌ساله‌ی اداره‌ی مستقل هوانوردی ملکی، حکایت از افزایش عواید این اداره دارد.

معین پالیسی اداره‌ی مستقل هوانوردی ملکی حین ارائه‌ی گزارش سالانه‌ی این اداره گفت: "در سال ۱۳۹۵ عواید اداره‌ی مستقل هوانوردی ملکی بیش از چهارده میلیارد افغانی بوده که افزایش ۱۵ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد."

در این نشست، محمدقاسم رحیمی (سخنگوی اداره‌ی هوانوردی ملکی) گفت که سرمایه‌گذاری روی ساخت میدان‌های هوایی بیش‌تر ادامه دارد و این اداره در سال جاری توانسته است میلیاردها دالر را در ساخت و ساز فرودگاه‌ها به مصرف برساند.

گفتنی است که اکنون ده شرکت هوایی خارجی و پنج شرکت هوایی داخلی در افغانستان فعالیت دارند؛ اما خواست‌ها بر این است که حکومت در خصوص اعمار فرودگاه‌های معیاری تلاش بیش‌تر کند تا زمینه‌ی مسافرت از افغانستان به تمامی کشورها فراهم گردد.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.