ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

تلاش حکومت برای انتقال بی‌جا شده‌گان داخلی به مناطق اصلی

۱۳۹۵-۱۰-۱۰

وزیر مهاجرین و عودت کننده‌ها با ابراز این مطلب می‌گوید که در چند ماه اخیر دستکم ۷۲ هزار خانواده بی‌جا شده‌ی داخلی به محل مسکونی خود برگشته اند.

 

ناامنی‌های فزاینده و افزایش خشونت‌ها در سال جاری، باشنده‌های مناطق ناامن را ناچار به رخت بستن از مناطق اصلی شان کرد و این مورد بر معضلات اجتماعی افزود.

بر بنیاد اطلاعات وزارت مهاجرین و عودت کننده‌ها در نتیجه ناامنی‌های سال جاری؛ دستکم ۸۰ هزار خانواده از مناطق مسکونی شان بی‌جا و مناطق امن پناه برده‌اند.

سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت کننده‌ها با تأکید بر این موضوع می‌گوید که با آرامش نسبی جنگ، حکومت توانسته است تا ۷۲ هزار خانواده را به مناطق اصلی شان بر گرداند.

وی افزود که حکومت با برنامه‌ریزی دقیق در تلاش است تا دیگر خانواده‌های بی‌جا شده را نیز به مناطق اصلی شان برگرداند.

آقای بلخی تأکید کرد که وزارت مهاجرین قرار است ۱۷۱ جریب زمین را در ۲۹ ولایت برای بی‌جا شده‌های داخلی ناشی از جنگ‌ها توزیع نماید.

وی خاطر نشان ساخت که در شرایط حاضر، شهرک‌هایی برای بی‌جا شده‌گان اعمار شده است که ۳۲ هزار خانواده در این شهرک‌ها زندگی دارند.

بر بنیاد آمارهای وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌ها، در سال جاری به علاوه افزایش بی‌جا شده‌های داخلی ناشی از جنگ‌ها،  بیش از یک میلیون افغان نیز از کشورهای ایران و پاکستان به افغانستان عودت کرده‌اند و حکومت برای رسیدگی به برگشت کننده‌ها اقدامات موثری را از قبیل عرضه خدمات صحی به گونه‌ی رایگان برای آن‌ها در نظر گرفته است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.