ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

کاروان ورزشکاران افغان عازم برازیل شدند

۱۳۹۵-۰۵-۰۲

کمیته ملی المپیک افغانستان اعلام کرد که کاروان ورزشکاران افغان در دو رشته ورزشی برای شرکت در المپیک ریو سال 2016 عازم برازیل شدند.

 

ورزشکاران افغان تا زمان برگزاری مسابقات المپیک ریو در برازیل تمرین می‌کنند.

مسوولان کمیته ملی المپیک خبر دادند که کاروان ورزشی افغانستان شامل کیمیا یوسفی، یک بانو در بخش دو میدانی، وهاب ظاهر در بخش دوش و توفیق در رشته جودو هستند.

روح الله نیکپا تکواندو کار افغانستان نیز به عنوان مهمان در این بازی‌ها دعوت شده است.

تیم افغانستان را مربیان افغان همراهی می‌کنند.

در مسابقات المپیک‌ دوره گذشته، ورزشکاران افغانستان توانسته بود که در میان 204 کشور شرکت کننده، جایگاه 83 را از آن خود کنند که رشته تکواندو تنها مدال آور المپیک برای افغانستان می‌باشد.

در سال‌های 2008 و 2012  روح الله نیکپا تکواندو کار افغان برای اولین بار در تاریخ کشور دو مدال برنز را به کابل آورد.

تا کمتر از دو هفته دیگر به شروع بازی‌های المپیک ریو باقی مانده و تا زمان برگزاری مسابقات ورزشکاران افغان در برازیل آماده گی می‌گیرند.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

عطامحمد نور: با ارگ به توافق رسیده ایم . 2018-03-21

عطا محمد نور یکبار دیگر به تنش‌های اخیر میان حزب جمعیت و ارگ اشاره کرده می‌گوید به زودی نتایج توافقات میان این حزب و ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

نخستین حمله انتخاری در 1397؛ پنجاه کشته و زخمی 2018-03-21

مسوولان امنیتی می‌گویند هدف انتحار کننده مراسم نوروز در زیارت سخی کابل بود که پیش از این رسیدن به هدف خودش را در جاده دانشگاه کابل منفجر ساخت.

بلخ آماده‎ای برگزاری مراسم نوروز است 2018-03-20

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‎گویند تدابیر شدیدی امنیتی در ولایت بلخ روی دست گرفته تا مردم با خاطر آرام از این جشن باستانی تجلیل کنند.