ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

پیروزی ملی پوشان فوتبال افغانستان در برابر سنگاپور

۱۳۹۵-۰۱-۱۰

تیم ملی فوتبال افغانستان در آخرین بازی از مرحلۀ گروهی جام ملت‌های آسیا سنگاپور را با حساب 2 بر 1 شکست داد.

 

تیم ملی فوتبال افغانستان پس از چاشت امروز (سه‌شنبه) در چارچوب مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های آسیا 2019 به مصاف سنگاپور رفت.

این مسابقه که در ورزشگاه تختی ایران با حضور بیش از 27 هزار تماشاگر برگزار شد، دراین بازی ملی پوشان افغانستان از شروع بازی کنترول میدان را در اختیار داشتند.

بازیکنان افغانستان در نیمه اول بازی موقعیت‌های زیادی گل زنی را به دست آورد؛ اما این موقعیت‌ها را یکی پی دیگر از دست دادند. تا این‌که در دقیقه 39 بازی خیبر امانی روی یک فرصت بدست آمده توانست گل نخست بازی را به ثمر برساند.

بازی با برتری کامل افغانستان ادامه داشت و نیمه اول با حساب 1 بر 0 به سود افغانستان پایان یافت.

در نیمه دوم بازی، افغانستان بازهم صاحب موقعیت‌های طلایی گل زنی شد؛ اما بازیکنان تیم ملی فوتبال کشور بازهم نتوانستند ازاین فرصت‌ها استفاده بکنند. سرانجام پیتر شگرت، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان دست به تعویض طلایی زد و یوسف شیردل را به عوض فیصل شایسته داخل میدان کرد.

یوسف شیردل هم در دقیقه 78 بازی صاحب موقعیت گل زنی شد و توانست گل دوم سرخ پوشان را به ثمر برساند.

بازی خوب افغانستان ادامه داشت؛ اما در آخرین دقایق بازی روی یک ضربه سر دروازه افغانستان باز شد و بلآخره بازی با حساب 2 بر 1 به سود سرخ پوشان افغانستان به پایان رسید.

پیروزی در این مسابقه افغانستان را تا یک قدمی جام ملت‌های آسیا 2019 نزدیک ساخت.

افغانستان در کنار شکست سنگاپور باید در انتظار توقف تیم‌های فیلیپین و میانمار باشد.

اگر در بازی‌های امروز فلیپین در مقابل کوریای‌جنوبی و میانمار در مقابل لبنان متوقف شوند، افغانستان به مرحله بعدی راه خواهد یافت.

در مرحله سوم مقدماتی جام ملت‌های آسیا نیز تیم‌ها در 4 گروه 6 تیمی با هم رقابت خواهند کرد که در مجموع تیم‌های اول و دوم هر گروه به صورت مستقیم راهی جام ملت های 2019 خواهند شد. با این حال می‌توان گفت که کار افغانستان پس از پیروزی مقابل سنگاپور تازه آغاز خواهد شد.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

جرم های جنایی در بلخ افزایش یافته است 2018-06-24

قتل های مرموز، سرقت های مسلحانه و گشت و گذار تفنگداران غیر مسوول در شهر از مواردی اند که آرامش بلخیان را گرفته است.

کارخانه های نساجی کشور در حال رکود قرار دارند 2018-06-24

رییس عامل کارخانه های نساجی با انتقاد از بی توجهیِ حکومت در احیای این کارخانه ها می گوید حکومت با وعده های بسیار هیچ اقدامی برای کمک آنها نکرده است.

باشنده های هرات به خاطر نا امنی تجمع اعتراضی کردند 2018-06-23

این اعتراض کننده گان پس از ترور یک عالم دین از سوی افراد مسلح ناشناس، در برابر ساختمان مقام‌ ولایت تجمع کرده و خواستار تأمین امنیت شدند.