ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

پیروزی ملی پوشان فوتبال افغانستان در برابر سنگاپور

۱۳۹۵-۰۱-۱۰

تیم ملی فوتبال افغانستان در آخرین بازی از مرحلۀ گروهی جام ملت‌های آسیا سنگاپور را با حساب 2 بر 1 شکست داد.

 

تیم ملی فوتبال افغانستان پس از چاشت امروز (سه‌شنبه) در چارچوب مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های آسیا 2019 به مصاف سنگاپور رفت.

این مسابقه که در ورزشگاه تختی ایران با حضور بیش از 27 هزار تماشاگر برگزار شد، دراین بازی ملی پوشان افغانستان از شروع بازی کنترول میدان را در اختیار داشتند.

بازیکنان افغانستان در نیمه اول بازی موقعیت‌های زیادی گل زنی را به دست آورد؛ اما این موقعیت‌ها را یکی پی دیگر از دست دادند. تا این‌که در دقیقه 39 بازی خیبر امانی روی یک فرصت بدست آمده توانست گل نخست بازی را به ثمر برساند.

بازی با برتری کامل افغانستان ادامه داشت و نیمه اول با حساب 1 بر 0 به سود افغانستان پایان یافت.

در نیمه دوم بازی، افغانستان بازهم صاحب موقعیت‌های طلایی گل زنی شد؛ اما بازیکنان تیم ملی فوتبال کشور بازهم نتوانستند ازاین فرصت‌ها استفاده بکنند. سرانجام پیتر شگرت، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان دست به تعویض طلایی زد و یوسف شیردل را به عوض فیصل شایسته داخل میدان کرد.

یوسف شیردل هم در دقیقه 78 بازی صاحب موقعیت گل زنی شد و توانست گل دوم سرخ پوشان را به ثمر برساند.

بازی خوب افغانستان ادامه داشت؛ اما در آخرین دقایق بازی روی یک ضربه سر دروازه افغانستان باز شد و بلآخره بازی با حساب 2 بر 1 به سود سرخ پوشان افغانستان به پایان رسید.

پیروزی در این مسابقه افغانستان را تا یک قدمی جام ملت‌های آسیا 2019 نزدیک ساخت.

افغانستان در کنار شکست سنگاپور باید در انتظار توقف تیم‌های فیلیپین و میانمار باشد.

اگر در بازی‌های امروز فلیپین در مقابل کوریای‌جنوبی و میانمار در مقابل لبنان متوقف شوند، افغانستان به مرحله بعدی راه خواهد یافت.

در مرحله سوم مقدماتی جام ملت‌های آسیا نیز تیم‌ها در 4 گروه 6 تیمی با هم رقابت خواهند کرد که در مجموع تیم‌های اول و دوم هر گروه به صورت مستقیم راهی جام ملت های 2019 خواهند شد. با این حال می‌توان گفت که کار افغانستان پس از پیروزی مقابل سنگاپور تازه آغاز خواهد شد.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.