ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

نخستین پیروزی در اولین بازی

۱۳۹۴-۱۲-۱۹

تیم ملی کرکت افغانستان در نخستین بازی در جام جهانی 20 اووره کریکت به مصاف اسکاتلند رفت و این تیم را با تفاوت 14 دوش شکست داد.

 

افغانستان در اولین بازی خود در رقابت‌های جام جهانی 20 اووره اسکاتلند را شکست داد.

دراین بازی؛ نخست ملی پوشان افغانستان بیتنگ کردند و در 20 اوور، با از دست دادن 5 بازیکن، 171 دوش را برای اسکاتلند هدف تعیین نمودند.

در ادامه بازیکنان سکاتلندی در 20 اوور با از دست دادن پنج بازیکن، فقط 156 دوش انجام دادند و بازی را به کرکتران افغانستان واگذار کردند.

تیم سکاتلند که در رقابت جام جهانی 50 اوورۀ سال گذشته در آسترالیا نیز در مقابل افغانستان بازنده شده بود، یک بار دیگر باختش را تکرار کرد.

از جانب افغانستان محمد شهزاد محمدی 61، اصغرستانکزی 55، نورعلی ځدران 17، شفیق الله شفق 14،  گلبدین نائب 12، دولت ځدران سه و محمد نبی عیسی خیل یک دوش انجام دادند.

از سوی دیگر افغانستان در بخش بالنگ، راشد خان دو بازیکن و محمد نبی عیسی خیل و سمیع الله شینواری هر کدام یک یک بازیکن تیم حریف را از میدان حذف کردند.

محمد شهزاد محمدی با 61 دوشی که در این بازی انجام داد، لقب "مرد میدان" را به خود اختصاص داد.

افغانستان با این بُرد دو امتیازی شده و تا اکنون در صدر جدول گروپ "ب" قرار دارد.

بازی‌های جام جهانی 20 اووره کرکت در هند در حال برگزاریست و تیم ملی افغانستان روز پنجشنبه در بازی دوم به مصاف هانگ‌کانگ می‌رود.

 

فردوس پیرزاد
عکاس: الهام حسین قاطع

جرم های جنایی در بلخ افزایش یافته است 2018-06-24

قتل های مرموز، سرقت های مسلحانه و گشت و گذار تفنگداران غیر مسوول در شهر از مواردی اند که آرامش بلخیان را گرفته است.

کارخانه های نساجی کشور در حال رکود قرار دارند 2018-06-24

رییس عامل کارخانه های نساجی با انتقاد از بی توجهیِ حکومت در احیای این کارخانه ها می گوید حکومت با وعده های بسیار هیچ اقدامی برای کمک آنها نکرده است.

باشنده های هرات به خاطر نا امنی تجمع اعتراضی کردند 2018-06-23

این اعتراض کننده گان پس از ترور یک عالم دین از سوی افراد مسلح ناشناس، در برابر ساختمان مقام‌ ولایت تجمع کرده و خواستار تأمین امنیت شدند.