ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

نخستین پیروزی در اولین بازی

۱۳۹۴-۱۲-۱۹

تیم ملی کرکت افغانستان در نخستین بازی در جام جهانی 20 اووره کریکت به مصاف اسکاتلند رفت و این تیم را با تفاوت 14 دوش شکست داد.

 

افغانستان در اولین بازی خود در رقابت‌های جام جهانی 20 اووره اسکاتلند را شکست داد.

دراین بازی؛ نخست ملی پوشان افغانستان بیتنگ کردند و در 20 اوور، با از دست دادن 5 بازیکن، 171 دوش را برای اسکاتلند هدف تعیین نمودند.

در ادامه بازیکنان سکاتلندی در 20 اوور با از دست دادن پنج بازیکن، فقط 156 دوش انجام دادند و بازی را به کرکتران افغانستان واگذار کردند.

تیم سکاتلند که در رقابت جام جهانی 50 اوورۀ سال گذشته در آسترالیا نیز در مقابل افغانستان بازنده شده بود، یک بار دیگر باختش را تکرار کرد.

از جانب افغانستان محمد شهزاد محمدی 61، اصغرستانکزی 55، نورعلی ځدران 17، شفیق الله شفق 14،  گلبدین نائب 12، دولت ځدران سه و محمد نبی عیسی خیل یک دوش انجام دادند.

از سوی دیگر افغانستان در بخش بالنگ، راشد خان دو بازیکن و محمد نبی عیسی خیل و سمیع الله شینواری هر کدام یک یک بازیکن تیم حریف را از میدان حذف کردند.

محمد شهزاد محمدی با 61 دوشی که در این بازی انجام داد، لقب "مرد میدان" را به خود اختصاص داد.

افغانستان با این بُرد دو امتیازی شده و تا اکنون در صدر جدول گروپ "ب" قرار دارد.

بازی‌های جام جهانی 20 اووره کرکت در هند در حال برگزاریست و تیم ملی افغانستان روز پنجشنبه در بازی دوم به مصاف هانگ‌کانگ می‌رود.

 

فردوس پیرزاد
عکاس: الهام حسین قاطع

عطامحمد نور: با ارگ به توافق رسیده ایم . 2018-03-21

عطا محمد نور یکبار دیگر به تنش‌های اخیر میان حزب جمعیت و ارگ اشاره کرده می‌گوید به زودی نتایج توافقات میان این حزب و ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

نخستین حمله انتخاری در 1397؛ پنجاه کشته و زخمی 2018-03-21

مسوولان امنیتی می‌گویند هدف انتحار کننده مراسم نوروز در زیارت سخی کابل بود که پیش از این رسیدن به هدف خودش را در جاده دانشگاه کابل منفجر ساخت.

بلخ آماده‎ای برگزاری مراسم نوروز است 2018-03-20

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‎گویند تدابیر شدیدی امنیتی در ولایت بلخ روی دست گرفته تا مردم با خاطر آرام از این جشن باستانی تجلیل کنند.