ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

شش مدال طلا دستآورد افغانستان در مسابقات جنوب شرق آسیا

۱۳۹۴-۱۱-۲۶

در ادامه رقابت‌های ورزشی کشورهای جنوب شرق آسیا در هند، ورزشکاران افغانستان 28 مدال کسب کردند که شش مدال طلا نیز شامل آن می‌باشد.

 

ورزشکاران افغانستان در رقابت‌های المپیک جنوب شرق آسیا که در شهر گواتی هند درحال برگزاریست؛ تااکنون 28 مدال بدست آورده‌اند که شش مدال طلا شامل آن می‌باشد.

قهرمانان افغانستان؛ پنج مدال طلا در رشته ورزشی تکواندو و یک مدال طلا در رشته ورزش رزمی ووشو کسب کرده است.

سمیه غلامی، بانوی تکواندو کار افغانستان نیز دراین رقابت‌ها طلا به‌دست آورد. این اولین بانوی افغان است که از رقابت‌های بیرونی مدال طلا کسب می‌کند.

روح الله نیکپا، بازیکن تیم ملی تکواندو افغانستان با شکست رقیب پاکستانی اش در این مسابقات، مدال طلا را برای افغانستان کسب کرد. محمود حیدری ورزشکار دیگر افغان و شماری دیگر از تکواندوکاران افغان نیز حایز مدال طلا دراین رقابت‌ها شدند.

مقامات کمیته المپیک افغانستان به رسانه‌ها گفته اند که در این مسابقات به نمایندگی از کشور، 200 ورزشکار شرکت نمودند که در 15 رشته ورزشی با رقیبان شان رقابت خواهند کرد.
عکاس: الهام حسین قاطع

عطامحمد نور: با ارگ به توافق رسیده ایم . 2018-03-21

عطا محمد نور یکبار دیگر به تنش‌های اخیر میان حزب جمعیت و ارگ اشاره کرده می‌گوید به زودی نتایج توافقات میان این حزب و ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

نخستین حمله انتخاری در 1397؛ پنجاه کشته و زخمی 2018-03-21

مسوولان امنیتی می‌گویند هدف انتحار کننده مراسم نوروز در زیارت سخی کابل بود که پیش از این رسیدن به هدف خودش را در جاده دانشگاه کابل منفجر ساخت.

بلخ آماده‎ای برگزاری مراسم نوروز است 2018-03-20

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‎گویند تدابیر شدیدی امنیتی در ولایت بلخ روی دست گرفته تا مردم با خاطر آرام از این جشن باستانی تجلیل کنند.