کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.


آغاز کار ساخت جاده‌ی حلقوی قیصار – لامان

رییس جمهور در سفرش به بادغیس وعده‌ی‌ مبدل ساختن این ولایت به مرکز تجارت حوزه غرب، تامین انرژی برق و ایجاد شبکه آب‌رسانی را داد.


کار پروژه‎ی تاپی تا دو ماه دیگر آغاز می‎شود

وزیر خارجه ترکمنستان در سفرش به کابل روی چگونه‌گی تطبیق این پروژه در افغانستان بحث کرده و قرار است کار این پروژه در ماه فبروری سال آینده آغاز شود.


رییس اجراییه افغانستان با نخست وزیر اوزبیکستان دیدار کرد

گسترش روابط بازرگانی، بهبود خدمات مخابراتی و افزایش همکاری‌های امنیتی، محور گفتگوهای عبدالله‌عبدالله با عبدالله عارف‌اوف بوده است.


مرکز تجارتی اوزبیکستان - افغانستان در بلخ گشایش یافت

مسوولان این مرکز می‎گویند این گام را به هدف تحکیم روابط اقتصادی میان افغانستان وازبیکستان وگسترش سرمایه‌‎گزاری در کشور برداشته اند.


آغاز نخستین پرواز شرکت هوایی کام ایر به اوزبیکستان

محمود شاه حبیبی رییس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی می‌گوید این اقدام در پی امضای تفاهمنامه میان کابل و تاشکنیت صورت گرفته است.


امضا تعهدنامه نخستین نیروگاه برق آفتابی

این نیروگاه که ظرفیت تولید 20 میگاوات برق را خواهد داشت با هزینه بیش از 44 میلیون دالر در ولسوالی سروبی کابل ساخته می‌شود.


رییس جمهور غنی تا چند روز دیگر به اوزبیکستان سفر می‎کند

قرار است رییس جمهور غنی به هدف بحث روی طرح جدید انتقال برق اوزبیکستان به پاکستان از طریق افغانستان، به تاشکند سفر کند.


نا امنی بزرگترین چالش فرا راه رشد اقتصادی کشور است

بانک جهانی می‌گوید با وجود گسترش نا امنی رشد اقتصادی افغانستان از 2.2 درصد در سال گذشته به 2.6 درصد تا پایان سال میلادی افزایش خواهد یافت.


کاروان کمک‌های بنیاد نبی‌زاده به کوهدامن کابل رسید

این کمک‌ها شامل آرد، روغن و برنج می‌باشد که برای 150 خانواده بی‌بضاعت ولسوالی کوهدامن مساعدت گردید.


لین برق شرغان-دشت الوان به هزینه 75 میلیون دالر تمدید می‎شود

قرارداد پروژه های تمدید لین برق شبرغان – دشت الوان و شبرغان – اندخوی از سوی شرکت برشنا به هزینه 75 میلیون دالر با دو شرکت پیمان کار به امضا رسید.


حاصلات انار ولسوالی خلم بلخ 60 درصد کاهش یافته است

باغداران در ولایت خلم بلخ با ابراز نگرانی می‌گویند، کمبود آب و آفات طبیعی از دلایل اصلی کاهش حاصلات انار در ولسوالی خلم است.


نخستین محموله‌ی‌ گندم از طریق بندر چابهار وارد افغانستان شد

سفیر هند در کابل می گوید، مجموع این کمک ها1.1 میلیون متریک تن گندم است که در مرحله‌ی نخست 700 هزار متریک تن آن به افغانستان فرستاده شده است.


وزارت معادن برای استخراج معادن برنامه‌ ریخته است

این برنامه در حالی طرح شده که اتاق صنایع و معادن افغانستان می‌گوید معادن کشور تاکنون مورد دست‌برد گروه‌های تروریستی و زورمندان محلی قرار داشته دارد.


افغانستان از گسترش روابط تجارتی با روسیه استقبال می‌کند

مقام‌ها در اتاق تجارت و صنایع کشور در نشست مشترک با بازرگانان روسی در کابل از تلاش‌ها به هدف افزایش میزان مبادلات بازرگانی میان دو کشور خبر داده اند.
واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

رییس جمهور روسیه دستور خروج نیروهای روسی از سوریه را داد

آقای پوتین که در یک سفر غیر منتظره به سوریه رفت، در دیدارش با همتای سوری اش دستور خروج سربازانش از این کشور را داد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.