برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.


امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد


5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.


"زندانیان گروه های تروریستی باید اعدام شوند."

شماری از سناتوران به خاطر حملات اخیر در کشور می‌گویند حکومت باید بی‌درنگ زندانیان مخالفین مسلح و سایر گروه‌های دهشت‌افکن را حلق آویز کند.


امضای قرارداد امنیتی با امریکا عامل افزایش ناامنی‌ها در کشور

قانون‌گذاران امضای قرارداد امنیتی با امریکا را عامل اصلی افزایش نا امنی و حملات تروریستی خوانده و بی‌درنگ بر لغو آن تأکید دارند.


پاکستان تعرفه‌‌ی گمرکی را بر محصولات افغانی افزایش داده است

مسوولان اتاق تجارت و صنایع می‌گویند، حکومت پاکستان تعرفه های کمرگی را بالای محصولات صادراتی افغانستان سه برابر افزایش داده است.


تروریستان و حامیان شان تحت فشار جدی جهانیان

رییس جمهور غنی در دوازده همین نشست شهرداران راه ابریشم در کابل می‌گوید، گروه‌های تروریستی و حامیان شان منزوی شده‌اند.


گروه طالبان راهی جز پیوستن به روند صلح ندارند

ریکس تیلرسن وزیر خارجه‌ی امریکا به طالبان هشدار می‌دهد تا زمانی‌که این گروه جنگ تسلیم نشوند، ایالات متحده‌ی، افغانستان را ترک نخواهد کرد.


راهبرد نو امریکا در افغانستان نبردها را در کشور تشدید می‌کند

شماری از قانون‌گذاران در واکنش به حملات مرگ‌بار روز گذشته طالبان در پکتیا و غزنی می‌گویند، راهبرد تازه‌ی ایالات متحده باعث دوام جنگ می‌گردد.


لحظات قبل صدای سه انفجار پی هم در کابل شنیده شده است.

#تازه لحظات قبل صدای سه انفجار پی هم در کابل شنیده شده است. تا هنوز چگونه‌گی این انفجار معلوم نیست. جزئیات بیشتر این خبر بعداً نشر می‌‍شود.


پاکستان باید روند صلح به رهبری افغان‌ها را به رسمیت بشناسد

مقام‌های وزارت خارجه می‌گویند درنشست چهارجانبه‌ی هماهنگی عمان تأکید صورت گرفته که پاکستان باید روند صلح را به رهبری افغان‌ها را به رسمیت بشناسد.


آواره‌گان جنگ فاریاب در مزارشریف وضعیت نامناسبی دارند

خانواده‌های آواره‌ی ولایت فاریاب که از بیم جنگ در حومه‌ی شهر مزارشریف پناه آورده اند در وضعیت نامناسبی قرار دارند.


ولسوالی غورک کندهار از وجود مخالفین مسلح پاکسازی شده است

مقام‌های امنیتی کندهار می‌گویند، مخالفین مسلح تلاش داشتند ولسوالی غورک را سقوط دهند اما نیروهای امنیتی با راه‌اندازی عملیات حملات آنان را عقب زده اند.


در نتیجه‌ی جنگ‌های اخیر در کشور 50 هزار تن آواره شده اند

مسوولان سره میاشت می‌گویند این اداره توانسته تا بر مشکلات یازده هزار تن از آواره‌گان جنگ در کشور رسیده‌گی کند و متباقی با مشکلات زیادی روبرو اند.


33 درصد مردم در افغانستان مصوونیت غذای ندارند

مسوولان وزارت زراعت می‌گویند عدم مصوونیت غذایی در کشور رو به افزایش است همکاری های بین المللی درین زمینه هستند نیاز می‌باشد.
یک عضو ارشد شبکه‌ی حقانی در کابل بازداشت شد

رییس جمهور غنی با وزیر خارجه‌ی هند دیدار کرد

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.