واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.


فردا عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت جوزجان آغاز می‎شود

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‌گویند این عملیات تا پاک‌سازی کامل بخش های نا امن جوزجان و فاریاب از وجود گروه‎های جنگجو ادامه خواهد داشت.


مراسم گروهی ازدواج 25 زوج در مزارشریف برگزار شد

شماری از جوانانی که مراسم عروسی شان بگونه گروهی در بلخ برگزار شده است این اقدام را گامی برای جلوگیری از مصارف بیهوده می‌پندارند.


گروه‎های جنگجو و تروریستی ناقضین اصلی حقوق بشر اند

نماینده دایم افغانستان در سازمان ملل می‌گوید طالبان، شبکه حقانی داعش و سایر گروه های جنگجو با کشتار مردم بی‌گناه، مرتکب جنایت بشری شده اند.


هیچ مانعی برای گشایش دفتر سیاسی طالبان در کابل وجود ندارد

عبدالله عبدالله می‌گوید، هرچند طالبان اراده‌ی برای صلح ندارند اما اگر این گروه بخواهد در کابل با حکومت وارد مذاکراه شود، دفتر سیاسی برای آنان گشایش خ


قتل مرموزِ ده عضو یک خانواده در کابل

بسته‌گان این خانواده می‌گوید، چهار مهاجم مسلح با استفاده از لباس پولیس وارد خانه شده و چهار زن ، چهار مرد و دو کودک را به گلوله بسته اند.


راهبرد تازه امریکا در قبال افغانستان غیرواقع‌بینانه است

سرگی لاوورف وزیر خارجه روسیه گفته است حل بحران افغانستان از راه نظامی ناممکن است و واشنگتن با راهبرد تازه اش، راه نظامی را در پیش گرفته است.


تأمین و صلح وابسته به همکاری کشورهای بزرگ منطقه است

شورای عالی صلح می‌گوید هراس‌افکنی تهدید مشترک امنیت افغانستان و منطقه است ازین رو، همکاری کشورهای آسیای مرکزی می‌تواند در بهبود این وضعیت کمک کند.


روسیه از گسترش فعالیت داعش در افغانستان نگران است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته است که افزایش فعالیت گروه های تروریستی و مواد مخدر، تهدیدهای جدی را متوجه کشورهای منطقه ساخته است.


مردم افغانستان راهی جز مبارزه با تروریزم ندارند

رییس اجراییه کشور در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفته است تا پیدا شدن یک راه حل صلح‎آمیز، مردم در برابر آنان مبارزه خواهد کرد.


ده‎ها مکتب در تخاز ساختمان ندارد

مسوولان معارف تخار می‎گویند نبود ساختمان معیاری، کمبود میز و چوکی وعدم دسترسی دانش آموزان به کتب درسی از چالش‎های جدی دانش آموزان تخار است.


واکنش‎های جهانی برای به رسمیت شناختن بیت‎المقدس ازسوی امریکا

به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل از سوی آمریکا، موجی از واکنش‎های جهانی به ویژه کشورهای اسلامی را بر انگیخته است.


اوزبیکستان 25 بس شهری و سه تراکتور به افغانستان هدیه داد

رییس جمهور غنی در سفرش به اوزبیکستان با نخست وزیر این کشور شب گذشته از کارخانه‎های ماشین آلات کشاورزی تاشکت دیدن کرد.


شهروندان به شیوه الکترونیکی رأی نخواهند داد

کارشیوه‎ تازه کمیسیون مستقل انتخابات مبنی بر برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها نشان می‌دهد که این روند به شیوه کاغذی برگزار خواهد شد.


صدها باشنده ننگرهار به دلیل فعالیت گروه داعش بیجا شده اند

این خانواده‌ها که در حومه این ولسوالی زیر خیمه ها زندگی می‌کنند می‌گویند که سردی هوا آنان را تهدید می‌کند.
واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

رییس جمهور روسیه دستور خروج نیروهای روسی از سوریه را داد

آقای پوتین که در یک سفر غیر منتظره به سوریه رفت، در دیدارش با همتای سوری اش دستور خروج سربازانش از این کشور را داد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.